Монтаж лижного кріплення NNN - Форум
БЫСТРЕЕ ВЕТРА ПОЛТАВСКАЯ ВЕЛОЖИЗНЬ Суббота, 20.07.19, 16:54
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Все, кто только зарегистрировался и хочет общаться на форуме, перейдите, пожалуйста, по этой ссылке! -------------

Полтавский канал для взаимопомощи и общения на дорогах • Для рации: LPD 69 канал (434.775 МГц) • Для смартфона: Zello-канал «Полтава велосипедная»
[ Новые сообщения форума · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форума: casp, XSergeyX, SanYA  
Форум » Другие виды спорта » Зимние увлечения » Монтаж лижного кріплення NNN (Як встановити кріплення на бігові лижі?Читайте.)
Монтаж лижного кріплення NNN
OlexДата: Вторник, 17.01.12, 23:49 | Сообщение # 1
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго здоров'я всім! Нарешті до нашого славно міста завітала сніжна, морозна зима! Пора поговорити про активний відпочинок взимку.
У коло моїх спортивних інтересів давно входять бігові лижі, тому я б хотів поділитися із Вами своїм скромним досвідом в області встановлення лижних кріплень, зокрема типу NNN (New Nordic Norm).
В І-неті багато є прикладів та інструкцій монтажу такого типу кріплень, але українською мовою я не знайшов, ну й вирішив виправити це неподобство.
biggrin
Отже, все почалося із того, що мої рідні мені подарували нові бігові лижі Tisa Sport Step, зроблені рідними руками, тобто у нас в Україні, місто Мукачеве. Я катаюся на лижах ще з середніх класів, у школі дуже активно, кожної зими із усією родиною ми влаштовували лижні прогулянки. До цього у мене були лижі "Сніжинки" і після - Тиса Юніор. Кріплення на останніх були пружинного типу-жахливо незручні.
Сьогоднішні лижі Tisa пластикові, використані технології дозволили дуже знизити вагу порівнянні з дерев'яними.
Легкі бо конструкція Air Channel, ці лижі дозволяють швидко ковзати завдяки синтетичній ковзькій поверхні та обробці Ultra Tuning. Лижі Step — з насічкою, тобто дозволяють відштовхуватися без використання змазок на закріплення. Використання деревини тропічного дерева Капок дозволяє знизити вагу лижі, бо ця деревина на 30% легше у порівнянні з традиційною тополею чи осикою.
Сердечник Air Channel дає зниження маси лижі на 250 грамм у порівнянні із звичайним дизайном "сендвіч". Висока міцність на злам завдяки прошаркам з фібергласу(скловолокна). Оптимальне розподілення тиску завдяки підібраним матеріалам у сердечнику
Ultra Tuning - видаляється верхній шар козької поверхні знімаються будь які ворсинки. Як результат – ідеально рівна та «швидка» поверхня.
Звідки ці всі технології? Наскільки мені відомо, лижну фабрику у Мукачеве викупили австрійці, Fischer AG, бо у мого побратима лижі початкового рівня Fischer Activ Sport - made in Ukraine. Що приємно.

Трохи про мої лижі: лижі з насічкою, ростовка 190 см, профіль: 55-50-52, категорія - початковий рівень.
До лиж я придбав собі лижні чоботи Fischer XC Touring,

так я й визначився з типом кріплень - NNN. Зазначу, що існує також SNS(Salomon Nordic System) - у мого побратима якраз такі, візуально та функціонально дуже схожі на NNN, але не сумісні між собою.

Отже, задача - встановлення на пластикові лижі Tisa Sport Step кріплень NNN для чобіт.

Для цього необхідно: 1)власне лижі; 2)кріплення NNN; 3)викрутка тип PZ3; 4)свердло 2мм;
5)свердло 3,6мм; 6)лінійка 30см(краще 50 см); 7)кутик; 8 )рапітограф(можна й гелеву ручку, але чорнило рап-фа легше змивається);
9)шаблон отворів; 10)клей ПВА; 11)дриль на штативі.

Ось шаблон для розмітки та інструкція:
Тут кращій якості - https://lh5.googleusercontent.com/-DimMDI....al2.jpg
http://lh6.googleusercontent.com/-W3aURZ....ual.jpg
Почнемо: поставивши лінійку "на ребро" кладемо лижу та визначаємо центр тяжіння для кожної з лиж. Рапітографом відмічаємо це місце.

далі за допомогою кутика будуємо лінію центру тяжіння (далі ЛЦТ) на зовнішній поверхні лижі

Мої лижі не екстра класу, тому існує невелике розходження ЛЦТ у обох лижах.

Вибираємо середнє значення між ними та креслимо там лінію-це й буде ЛЦТ для встановлення кріплень

Після за допомогою лінійки визначаємо середину ЛЦТ лиж:

Побудувавши нижче та вище від ЛЦТ паралельно допоміжні лінії, визначаємо їх центри та через них проводимо центральну вісь лижі (далі ЦВ)

Тепер беремо шаблон розмітки та виставляємо так, щоб збігалися ЛЦТ та ЦВ лижі, та за допомогою ша канцелярської кнопки виконуємо розмітку:

Незабуваймо визначити глибину свердління під саморізи:

Для більшої точності робіт спочатку свердлимо 2мм свердлом:

Ось результат:

Перевіряємо ще раз всі відстані та розширюємо заглиблення свердлом 3.6 мм:

Пластикові лижі всередині не суцільні-вони "пористі", мають камерну структуру - тому наливаємо трохи клею для гідроізоляції та кращої фіксації саморізів:

Закручуєм спочатку основні саморізи починаючи з верхнього (на фото зліва). Закручуємо, але поки не затягуєм.

Перевіряємо рівність країв та фіксуємо крайній саморіз.
Тепер можна затягувати всі саморізи:

Далі беремо лижний чобіт та задню частину кріплення:

На чоботах спереду є планка-перемичка, яка й затискається у кріпленні та фіксує чобіт:

Настикаємо на кнопку-важіль на кріпленні та фіксуємо чобіт:

вставляємо задню частину кріплення у направляючі та рухаємо до тих пір поки каблук повністю не стоятиме на кріпленні:

Розмічаємо. Свердлимо.

Наливаємо клей, фіксуємо саморіз. Злегка затягуєм.

Тепер беремо ущілюючий елемент(амортизатор для носка чобота) та захисний кожух-кришку кріплення:

Фіксуємо ущільнювач. У нього опиратиметься носова частина чобота.

Фіксуємо кришку - вставляємо у направляючі та затискаємо до клацання:

Аналогічно встановлюємо й друге кріплення:

Лишається нанести змазки та лижі готові до походів!

Ну й сподіватися, що сніг долежить до вихідних та буде мороз:

smile

Aš dviračy maniakas

Сообщение отредактировал Olex - Среда, 18.01.12, 01:59

XSergeyXДата: Вторник, 17.01.12, 23:55 | Сообщение # 2
Olex, это что-то. Твои инструкции и фото просто класс

SanYAДата: Среда, 18.01.12, 00:05 | Сообщение # 3
Olex, тоже уважаю беговые лыжи. Как по мне, то это самая лучшая зимняя альтернатива велосипеду. Работают все группы мышц в отличие от велосипеда и нет удара по позвонку, как при беге.
Если несложно, выложи здесь, что где покупалось и за сколько.
И ещё интересны места, где у нас есть лыжня. Когда-то была хорошая лыжня через лес в Горбанёвке.

Никогда не спорьте с идиотами! Вы опуститесь до их уровня, где они задавят вас своим опытом...

mdvДата: Среда, 18.01.12, 00:09 | Сообщение # 4
Замечания: 20%
Quote (SanYA)
это самая лучшая зимняя альтернатива велосипеду

а еще есть сноуборд... tongue

Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".

SanYAДата: Среда, 18.01.12, 00:21 | Сообщение # 5
mdv, я и на скейте то не устою wink

Никогда не спорьте с идиотами! Вы опуститесь до их уровня, где они задавят вас своим опытом...

OlexДата: Среда, 18.01.12, 00:22 | Сообщение # 6
Quote (SanYA)
Olex, тоже уважаю беговые лыжи. Как по мне, то это самая лучшая зимняя альтернатива велосипеду. Работают все группы мышц в отличие от велосипеда и нет удара по позвонку, как при беге.

Абсолютно згоден! Цим мені й подобаються бігові лижі-це дійсно спорт.
Доступно только для пользователей
Як не дивно, я по Полтавщині майже не катав - більше Харківським степами - ось де безкраї снігові простори. Катав за Красноградом, смт. Кегичівка.
Цього року хочу спробувати все ж помандрувати у нас. Лижню пробиваємо самі в основному самі, рідко приїжджаємо а "колія" ціла.

Aš dviračy maniakas

OlexДата: Среда, 18.01.12, 00:23 | Сообщение # 7
Quote (XSergeyX)
Olex, это что-то. Твои инструкции и фото просто класс

Дякую за оцінку! biggrin

Aš dviračy maniakas

mdvДата: Среда, 18.01.12, 00:28 | Сообщение # 8
Замечания: 20%
Quote (SanYA)
я и на скейте то не устою

в снегу получится... biggrin

А про маршруты...всегда масса трасс была в районе Поля Полтавской битвы,Дендропарка.... ну и вдоль Ворсклы по берегу реки во все стороны...

Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".

Сообщение отредактировал mdv - Среда, 18.01.12, 00:31

SanYAДата: Среда, 18.01.12, 00:33 | Сообщение # 9
Всем спасибо!
Осталось деньги заработать срочно wacko

БрандашмЫгДата: Среда, 18.01.12, 00:51 | Сообщение # 10
Olex, твої ґрунтовні мануали вражають!!! Одразу видно підхід інженера =)

Тут повинно бути щось розумне і ооочінь оригінальне

RomanДата: Среда, 18.01.12, 11:46 | Сообщение # 11
Браво! Те як я кріпив кріплення на фоні виглядає кустарним виробництвом.
Ще палки забув від 170 до 360грн приблизно.
Як вихід в Харкові можна купити поюзані в півціни.

корчмар_з_ОкінавиДата: Среда, 18.01.12, 12:07 | Сообщение # 12
..останній раз стояв на бігових лижах років 10 тому)) влітку знайшов їх у підвалі, ботинкам лапті остаточно прийшли, лижі теж не феншуй..
а може хто озвучити скільки може прилизно коштувати комплект палки/лижі/ботинки у народному співвідношенні ціна/якість?

сніжку б ще...

PS гарний станочок, і дрелька в мене така сама) скільки такий коштує, де можна в живу подивитися?))) якийсь я не романтично меркантильний у цьому пості, перепрошую))

суперові інструкції!

Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Среда, 18.01.12, 12:50

SanYAДата: Среда, 18.01.12, 15:38 | Сообщение # 13
Сходил в магазин пощупал...
Уточняю цену на лыжи - 564 грн., ростовки разные. Палки приглянулись за 320.
Ботинки, как у Олекса, мне понравились, размеры до 45. Итого в сумме 1500-1800 местных денег...

Да! Современные лыжи по сравнению с советскими - это как современный велосипед по сравнению с "Украиной".

Олех, интересны твои впечатления от ботинок. Какого носка достаточно? Я хожу в ботинках на тинсулейте на один тонкий носок в любой мороз.

ДимычДата: Среда, 18.01.12, 21:05 | Сообщение # 14
Olex, clap отличная инструкция, хоть лыжи покупай. Правда после расклада цен SanYA, расхотелось meeting

"Я не червонец, чтобы нравиться всем" © К.Е. Кинчев

OlexДата: Четверг, 19.01.12, 08:47 | Сообщение # 15
Доступно только для пользователей
Quote (SanYA)
Да! Современные лыжи по сравнению с советскими - это как современный велосипед по сравнению с "Украиной".

Олех, интересны твои впечатления от ботинок. Какого носка достаточно? Я хожу в ботинках на тинсулейте на один тонкий носок в любой мороз.

100% так і є!)))
Поки в цих ботах не катався. Раніше їздив на старих лижах із кріпленнями пружинного типу - там взував звичайне взуття, різні старі зимові боти або кроси - проблема була одна - старшенно засипало ноги снігом.
Як тільки пройдуть "бойове хрещення" снігом лижі+боти - відпишу враження.
У мен дешеві перчатки з Tinsulate - із ними минулого року протопав Карпатами у різний мороз - руки завжди були в теплі.

Aš dviračy maniakas

Сообщение отредактировал Olex - Четверг, 19.01.12, 11:20

Форум » Другие виды спорта » Зимние увлечения » Монтаж лижного кріплення NNN (Як встановити кріплення на бігові лижі?Читайте.)
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:

Copyright MyCorp © 2019 Хостинг от uCoz