OpenStreetMap - Форум
БЫСТРЕЕ ВЕТРА ПОЛТАВСКАЯ ВЕЛОЖИЗНЬ Среда, 29.06.22, 20:43
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Все, кто только зарегистрировался и хочет общаться на форуме, перейдите, пожалуйста, по этой ссылке! -------------

Полтавский канал для взаимопомощи и общения на дорогах • Для рации: LPD 69 канал (434.775 МГц) • Для смартфона: Zello-канал «Полтава велосипедная»
[ Новые сообщения форума · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
 • Страница 1 из 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Модератор форума: casp, XSergeyX, SanYA  
Форум » Разное (хобби, флейм...) » Другие увлечения » OpenStreetMap (Робимо карти самі такими, які нам треба)
OpenStreetMap
LindroidДата: Четверг, 10.11.11, 22:31 | Сообщение # 1
Группа: Проверенные
Сообщений: 101
Замечания: 0%
Статус: Offline
Зі зниженням температури так само плавно іде на спад і велосезон, тому якщо у когось стоїть проблема чим зайнятися довгими зимовими вечорами, пропіарю тему, захоплення якою особисто мене "присадило" на велосипед smile

Хочу презентувати один проект, який може бути корисним велоспільноті.
Проект міжнародний і некомерційний.
Багато хто з вас напевне що мимохідь його бачили (наприклад в gpsies.com чи в програмі SportsTracker) чи щось чули.
Називається він OpenStreetMap (OSM). Розміщений на однойменному сайті http://www.openstreetmap.org/

Якщо коротко, то OSM - це аналог wikipedia у сфері картографії: будь-хто може робити правки та уточнення в цій відкритій картографічній базі. І найважливіше, що ліцензія OSM не обмежує сферу можливого використання цих даних. Їх можна використовувати з будь-якою, навіть з комерційною метою, треба лише не забути вказати джерело. Інші геосервіси з такими демократичними умовами мені невідомі.

Найкращою характеристикою буде цитата з OSM-wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Beginners_Guide:Тобто, це карта, в яку ми самі можемо потихеньку наносити та уточнювати усе, що нам цікаво: вулиці в містах-селах, грунтовки, стежки, магазини, колонки/колодязі, різноманітні орієнтири типу труб/вишок і т.д. І з таким ступенем деталізації, який нам самим потрібен: магазини - з годинами роботи, дороги - з типом покриття (асфальт/щебінь/кам'янка/грунт/пісок), освітленість та ін.

Тут паралельно з цікавістю стежу за дискусією з приводу стандартів опису маршрутів - так от там можна було б використати відомості з OSM.
Правда, як каже мій начальник, для того щоб витягти щось з кишені, треба спочатку в неї щось покласти. Вклад в OSM внести можна багатьма способами:

 • Просто публікуючи в OSM власні зібрані треки щоб потім за ними інші могли накреслити/уточнити дороги і т.п. Насправді це найважливіша робота, бо саме треки для OSM є першоджерелом.
 • Наносячи об'єкти на карту (прямо в браузері, або в спеціалізованих програмах) орієнтуючись по треках або супутникових фотографіях (обережно з фотографіями ! перед тим як креслити об'єкти, вирівняйте положення фотографій по треках - фотознімки частіше всього не мають точної прив'язки до місцевості)
 • Вносячи правки, уточнення і доповнення в тих місцях, які вам добре знайомі.


Якихось спецзнань чи умінь це не потребує. Я, наприклад, коли катаю, вмикаю в GPS запис треку. В процесі поїздки в цікавих точках ставлю маркери (наприклад, зміна типу покриття - асфальт/грунт; початок-кінець кам'янки; мости; колонки; пам'ятники і т.п.). Таких маркерів може бути до півсотні на маршрут, тому щоб не забути де що, надиктовую на диктофон в телефоні що такого примітного в тій чи іншій точці. Надиктовую і інші прикмети - кількість смуг на дорозі, назви вулиць, по яких проїжджаю і т.ін. Потім, коли повертаюсь, креслю по свіжому треку і свіжій пам'яті.

Якщо хтось вирішить зайнятися маппінгом, рекомендую почати з ознайомлення з ресурсами:
Головна сторінка української Вікі - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Main_Page
Сторінка української спільноти OSM - http://wiki.openstreetmap.org/wiki....D%D0%B0
Та звичайно ж, форум http://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=40
Починати читати його варто з поста http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=10170
Хто побажає замапити власний будинок/двір, прочитайте дуже детальні інструкції по малюванню в місті з використанням JOSM: http://blog.latlon.org/2010/11/07/risovanie-v-gorode/

Маленький приклад отримання практичної користі від OSM.
В останній поїздці позначив монумент на місці поховання Великого Кубрата. Тепер його без проблем можна знайти і прокласти такий же або власний маршрут: заходимо в gpsies.com, обираємо підкладкою openstreetmap, креслимо маршрут по нанесених дорогах, завантажуємо в навігатор, сідаємо і рулимо smile Таким чином створений маршрут буде точнішим - 99% що дороги креслив за власним треком той, хто сам по них раніше проїхав. А в процесі створення маршруту можна скласти попереднє уявлення про його характер - mapnik хоча й не рендерить усі нюанси в різниці дорожніх покриттів, але вирізнити стежки чи грунтовки різних ступенів паршивості можна. Та й інформація про магазини зайвою не буде.
Сообщение отредактировал Lindroid - Четверг, 10.11.11, 22:33
 
LindroidДата: Четверг, 24.11.11, 00:52 | Сообщение # 2
Группа: Проверенные
Сообщений: 101
Замечания: 0%
Статус: Offline
Погода радує сухістю, але довго катати вже холодно, часу стало більше, вирішив глибше копнути OSM на предмет того, що проект може дати велосипедистам - як позначати елементи велоінфраструктури і як потім з цього можна скористатися.
Інформації в OSM-wiki виявилось багато, але вся вона англомовна. Засів за переклад і накопав несподівано цікаві речі. Цікаві навіть не в контексті OpenStreetMap, а взагалі стосовно європейського велоруху і велоінфраструктури.
Що з цього вийшло.

 • wiki/Uk:Велосипедні_маршрути - виявляється, в Європі таких цілі мережі - національні, регіональні, місцеві... І вони позначені спеціальними знаками (не просто велодоріжки). У парі країн вирішили бути оригінальними і знаками позначили "вузли" - точки переходу між маршрутами.
 • wiki/Uk:Tag:amenity=bicycle_parking - як позначати велопарковки ...
 • wiki/Uk:Key:bicycle_parking - ... і які ці велопарковки бувають (у них навіть спеціальні знаки для велопарковок)
 • wiki/Uk:Tag:amenity=bicycle_rental - чи доживемо до таких?
 • wiki/Uk:Tag:shop=bicycle - веломагазини
 • wiki/Uk:Tag:vending=bicycle_tube - в автоматах у них ще й велосипедну гуму продають
 • wiki/Uk:Bicycle - велосмуги, велодоріжки

От так зуміли організуватися люди. Україна поки що на більшості велокарт - біла пляма.
Але може на перспективу інформація комусь буде корисною.


 
LindroidДата: Воскресенье, 01.01.12, 12:33 | Сообщение # 3
Группа: Проверенные
Сообщений: 101
Замечания: 0%
Статус: Offline
Додам ще трохи новин по сабжу на стику з велотематикою та мабуть більше на цю тему не флудитиму, бо бачу, що воно мало кому цікаве.
Можливо, що дарма, бо перша новина:

GPSies будет на лифлете - Google вводить плату за використання на сайтах API карт, платити хочуть не усі, у т.ч. GPSies, тому там можливість побачити/покреслити свої треки по гуглокартах скоро зникне.

OpenStreetMap в помощь велосипедистам - стаття на Хабрі, з якої я відкрив для себе багато корисних сервісів.

Про Мапу для велосипедистів. Намагаюсь позначати усі вело-POI, давно за нею спостерігаю, і покриття по Полтаві чомусь ніколи не було повним. Але недавно дочитався, що вона має особливість - чим частіше йдуть запити на перегляд певної місцевості, тим більша вірогідність, що вона буде вище в черзі на рендеринг. Це схоже на правду, бо швидкість креслення і величина покриття по Полтаві останнім часом явно зросли і вже можна знайти цікаві велосипедистам об'єкти


Ну і на святкову тематику: німці рендерять новорічний шар коли раптом хтось досі знає де відвідати ялинку.
Сообщение отредактировал Lindroid - Воскресенье, 01.01.12, 12:34
 
mdvДата: Воскресенье, 01.01.12, 13:37 | Сообщение # 4
Группа: Проверенные
Сообщений: 341
Замечания: 20%
Статус: Offline
Досить важлива та неоднозначна новина про Гуглокарти...тому що,з іншого боку є інформація що Гугл не дуже бажає на сьогодні розвивати підтримку карт.їм вже досить.... Ну а взагалі всі вже наскачували собі карт стільки скільки влазить... Це стосується і інтернет-ресурсів... А якщо зовсім погано стане, що найменш ймовірно, то так і будемо набивати бази точок, бази треків..а хто куди їх буде застосовувати - це вже особисте...

Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Понедельник, 02.01.12, 12:36 | Сообщение # 5
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
Lindroid, тю, блін.. тільки-но побачив цю тему.
про OpenStreetMap знаю давно, проте як саме взяти учать проекті - не доходили руки. тема дуже цікава, я би залюбки...
крім того, з приводу фонду веломаршрутів, єдиною прийнятною мені формою такої колекції, вважаю якусь відкриту базу даних в інтернеті, де всі охочі змогли би викладати туди свої мандри з описами і корисною інформацією. все інше, типу буклетиків/книжечок здається морально застарілим варіантом.
можливо, OpenStreetMap - є саме такою базою. тим більше, що вона буде поповнюватися/самовдосконалюватися чи не кожен день. карта, що малюється "сама" - чи це не класно?
з появою хоч трохи вільного буду вивчати питання.

p.s. ... треба буде подумати щодо ознайомлення/заохочення з OpenStreetMap відвідувачів нашого сайту. колись же ми маємо "дорости" до подібних проектів? wink


Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Понедельник, 02.01.12, 22:14
 
mdvДата: Вторник, 03.01.12, 21:08 | Сообщение # 6
Группа: Проверенные
Сообщений: 341
Замечания: 20%
Статус: Offline
В процессе новогоднего безделья перечитал и попытался вникнуть в сей вопрос.
Quote (Lindroid)
бо бачу, що воно мало кому цікаве

и я уже давно видел этот сервис OpenSpreetMap, но как пишут и некоторые компании - сервис этот в наших краях малопригоден по простой причине. Наполнение карты отсутствует. OpenSpreetMap используют производители картографии для различных глобальных целей, например вырисовывают целые регионы России. И конечно же их заставят платить за использование чужих материалов. Простому пользователю нарисовать там свой дом и гараж - это так, в виде прикола.
OpenSpreetMap - это действительно, как Википедия. В ней вроде что-то есть,но очень поверхностно, и по чуть чуть. ни в один вопрос там вникнуть особо не удастся. и пишут и пишут туда все потихоньку....
Единственный ценный сервис из всех около стритмаповских - это OpenCycleMap, с огромной базой веломаршрутов. Но и там не менее огромная проблема. в наших краях там огромная информационная дыра...Этот сервис будет интересен тем, кто собирается в путешествие по Европам...
Мой вывод, как обычного пользователя - все эти вещи обычному путешественнику малопригодны. Ни для составления маршрутов, ни для их анализа.
Для хорошего, даже удачного планирования маршрута достаточно GoogleEart, и карт Генштаба времен царя гороха...в Гугле вы сможете оценить и график высот, и большую часть информации.
Собираясь в путешествие, обкладываетесь обычными топографическими картами, и будет вам Счастье в походе. а вот откуда вы их возьмете - купите, распечатаете из OpenSpreetMap, или из ГУУГЛа, или просто потащите с собой в планшете, это уже личное дело каждого.
Ну а те, кто не уверен в своих силах, или любят комфорт и скорость в ориентировании - те еще тащат с собой навигаторы...)))


Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".

Сообщение отредактировал mdv - Вторник, 03.01.12, 21:13
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Вторник, 03.01.12, 23:38 | Сообщение # 7
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
mdv, не згоден. Яндекс навіть має інтеграцію з OSM. буде час копну глибше, пошукаю інструментарій. впевнений, що все простіше, ніж здається. підозрюю, що можна накладати туди зображення хоч з maps.google. цінність ресурса саме в можливості унікального наповнення, а не вселенської любові до ближнього чи ще якому альтруїзмі. зверху людина писала, що чим популярніша місцевість в плані запросів по ній, тим швидше буде нам щастя. пару років назад фотки гугла мало відрізнялися від того що зараз на OSM по Полтаві wink а що вулиць ще мало - хто нам винен?))

ось вам відео як додаються POI і малюються дороги
відеоуроки


Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Вторник, 03.01.12, 23:42
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Вторник, 03.01.12, 23:44 | Сообщение # 8
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (mdv)
Мой вывод, как обычного пользователя - все эти вещи обычному путешественнику малопригодны

SAS Planet вам у допомогу, у якості діджейського пульту, і у добру путь з Божим захистом..


Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Вторник, 03.01.12, 23:45
 
LindroidДата: Среда, 04.01.12, 01:17 | Сообщение # 9
Группа: Проверенные
Сообщений: 101
Замечания: 0%
Статус: Offline
Вибачте, не можу промовчати - чіпляє нерозуміння суті smile

Quote (mdv)
сервис этот в наших краях малопригоден по простой причине. Наполнение карты отсутствует.

Сумно дивитися як рясно посіяні зерна рекламних кампаній пустили глибоке коріння споживацької психології і забуяли цвітом консюмеризму biggrin
Ніхто ж не забороняє створювати наповнення своїми руками, навпаки - це заохочується!
Quote (mdv)
OpenSpreetMap используют производители картографии для различных глобальных целей, например вырисовывают целые регионы России. И конечно же их заставят платить за использование чужих материалов.

Ви неуважно читали ліцензію OSM. Ніхто не зобов'язаний платити. Навіть при комерційному використанні даних від OSM. Достатньо не "забути" згадати джерело походження цих даних.

Quote (mdv)
в наших краях там огромная информационная дыра...

Діра - це коли ви бачите, звідки дме вітер, а заткнути не можете.
Тут ми маємо справу з кишенею: ми можемо покласти в неї все що завгодно для того щоб пізніше дістати і скористатися покладеним з будь-якою метою.

Quote (mdv)
Мой вывод, как обычного пользователя - все эти вещи обычному путешественнику малопригодны.

mdv, при всій повазі, невже ні на мить не хотілось перестати бути споживачем, хоч на хвилину - побути творцем?

Стосовно компаній... По роботі маю доступ до геоданих від компанії, назву якої видно на гуглокартах справа внизу коли розглядати Полтаву. Серйозна геобаза за серйозні гроші. Теоретично повинна б бути "вилизана" і блищати як котові очі smile Практично ж майже з першого погляду знайшов в знайомих районах міста добрий десяток ляпів - в нумерації будинків, позначенні вулиць, проїздів. Тому я тверезо дивлюся на обіцянки, аналізи, порівняння від комерційних компаній. Вони продають свій продукт. Продукт масштабний, безперечно вартий своїх грошей, але неідеальний. І вдосконалювати його у них стимулу немає - і так гроші капають. Давати користувачам можливість його вдосконалювати самостійно - теж собі в мінус, бо треба ж підсадити їх на платні оновлення. А найгірше - це ліцензійна політика: не дай Боже ви з кимось поділитесь інформацією...
Вже мовчу про те, що ні з якого комерційного проекту в принципі неможливо отримати інформацію про маловідомі велостежки, типи покриттів, магазинчики на шляху із їх годинами роботи і тому подібними дрібницями. За це компанії не візьмуться - це не окупиться.

Тому майбутнє бачу за такими суспільними wiki-style-проектами. В них інформація перебуває в стані перманентної актуалізації. Це прогресивна модель. Звичайно, за умови, що "прості споживачі" будуть зацікавлені, і не забуватимуть, що не такі вже вони й прості smile


 
корчмар_з_ОкінавиДата: Пятница, 27.01.12, 13:42 | Сообщение # 10
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
JOSM - потужний інструмент для роботи з OSM. 30-ти хвилинне відео дасть розуміння що до чого.http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:Map_Features - довідник домовленносте, стандартів, тегів російською

ps для можливості використяння будь-яких зображень у якості підложок треба в програму вставновити плагін PicLayer.
 
mdvДата: Среда, 01.02.12, 16:33 | Сообщение # 11
Группа: Проверенные
Сообщений: 341
Замечания: 20%
Статус: Offline
Все замечательно в этом OPENSTREETMAP, но обнаружилась одна большая гадость, которую делаем мы сами. Во многих сервисах есть волшебная кнопочка "Отправить в OPENSTREETMAP". ну и пользуемся мы этой кнопочкой когда можно и когда не можно. И в итоге в OPENSTREETMAP получаем километры пунктирных линий, которые для опытного картежника обозначают одно и тоже. И нет, чтобы открыть приложение, дорисовать всю информацию, покрытие, ширина, обочина...мы ведь так и бросаем все.... и ценности от этой пунктирной линии - не намного больше чем ничего....

Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Среда, 01.02.12, 19:01 | Сообщение # 12
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
mdv, хм... приклад можна?
якщо відправляєш GPS трек на OSM, то він там і залишиться як gps трек. користь від того зможуть отримати ті, хто буде малювати той регіон.
коли це те, що я написав, то відправляйте на здоров"я, шкоди від того не буде.


Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Среда, 01.02.12, 19:06
 
mdvДата: Среда, 01.02.12, 20:30 | Сообщение # 13
Группа: Проверенные
Сообщений: 341
Замечания: 20%
Статус: Offline
Quote (корчмар_з_Окінави)
приклад можна?

да миллион..)))и вот что это за загадочные тропы, которые обрываются где попало и не имеют ни начала ни конца????
так вот это есть и асфальт, и гравий, и грунтовая дорога...и многие из нас знают эти дороги, и ни одна из них не заканчивается в пустом месте...
и не дай бог мне такие задачки решать в неизвестной местности....я про практику, и про полезность этой информации... вот вам и прилепленные куда попало треки...
Прикрепления: 6061697.jpg(33.1 Kb)


Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник".

Сообщение отредактировал mdv - Среда, 01.02.12, 20:31
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Среда, 01.02.12, 21:02 | Сообщение # 14
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (mdv)
и вот что это за загадочные тропы, которые обрываются где попало и не имеют ни начала ни конца????

ну, як то кажуть - хто на що вчився)

проте, для OSM тут нічого старшного немає, там ця інформація -це просто gps трек. як якась дорга, ця інформація відбражатися не буде, прокласти автомаршурут по ньому теж не можливо. показувати цю інформацію, чи ні, ти можеш виріши.. та і то лише в режимі редагування. у 99% випадків люди малюють лише по своїм трекам. так що не перймайся, немає проблеми.


Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Среда, 01.02.12, 21:06
 
корчмар_з_ОкінавиДата: Среда, 01.02.12, 21:14 | Сообщение # 15
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 2929
Замечания: 0%
Статус: Offline
ага, пунктиром на твоєму скріншоті відображені стежки (тег: highway=path). ця стежка намальована кимось. ніяка gps інформація не може автоматично формуватися як дорога на OSM.

Сообщение отредактировал корчмар_з_Окінави - Среда, 01.02.12, 21:17
 
Форум » Разное (хобби, флейм...) » Другие увлечения » OpenStreetMap (Робимо карти самі такими, які нам треба)
 • Страница 1 из 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2022 Хостинг от uCoz