Туристичні марки - Форум
БЫСТРЕЕ ВЕТРА ПОЛТАВСКАЯ ВЕЛОЖИЗНЬ Среда, 12.08.20, 23:50
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Все, кто только зарегистрировался и хочет общаться на форуме, перейдите, пожалуйста, по этой ссылке! -------------

Полтавский канал для взаимопомощи и общения на дорогах • Для рации: LPD 69 канал (434.775 МГц) • Для смартфона: Zello-канал «Полтава велосипедная»
[ Новые сообщения форума · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: casp, XSergeyX, SanYA  
Форум » Разное (хобби, флейм...) » Другие увлечения » Туристичні марки (Україна)
Туристичні марки
ViXДата: Четверг, 09.08.12, 09:21 | Сообщение # 1
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 3970
Замечания: 0%
Статус: Offline


Що таке туристичні марки?

Туристичні марки (скорочено ТМ) вперше з’явилися в Чехії у 1998 році й відтоді набули популярності у сотень тисяч колекціонерів Чехії, Словаччини, Польщі, Австрії - загалом п’ятнадцяти країн Європи. З 2007 року в цьому туристично-колекціонерському проекті бере участь і Україна. ТМ для всіх країн-учасниць виробляються у місті Римаров (Чеська республіка) фірмою Turistické známky s.r.o., якій належить патент, захищений міжнародним законодавством.
ТМ – це дерев'яне кружальце із зображенням певної туристичної атракції, архітектурної, історичної або природної пам'ятки. Це може бути замок, монастир, храм, музей, пам’ятник, вершина гори, національний парк тощо. ТМ принципово відрізняється від звичайного сувеніра тим, що виконує роль трофея – підтвердження того, що мандрівник відвідав даний об'єкт, адже в іншому місці придбати її неможливо. Так, ТМ, присвячену музею "Писанка" у Коломиї, можна придбати лише у цьому музеї і більше ніде. 
Кожна ТМ має свій номер, а разом вони утворюють систему з кількох сотень туристично-маркових місць по всій країні. Подорожуючи, мандрівники-колекціонери одночасно збирають ТМ і беруть участь уколекційній грі. Нині в Україні діє майже 250 ТМ-місць, а в перспективі система має охопити всі туристично цікаві об’єкти країни.


Де можна купити ТМ?

За правилами проекту кожна ТМ має продаватися щонайближче до зображеного на ній об'єкту: у квитковій касі, сувенірній крамниці, церковній лавці, турінфоцентрі тощо, або ж, коли таких зручних місць немає - у кав'ярні, готелі або у звичайному сільському магазині неподалік. Плануючи подорож, роздрукуйте собі інформацію з каталогу ТМ про місця продажу ТМ, які ви плануєте відвідати, в тому числі контактні телефони продавців. Це допоможе тоді, коли місце продажу буде зачинене в момент вашого приїзду. 


Скільки коштують ТМ?

Ціна ТМ є однаковою для всіх ТМ-місць, це 18 грн. для ТМ з однаковими зображеннями з обох сторін. і 20 грн. для двосторонніх ТМ. Згідно умов співпраці, що добре їм знайомі, продавці не мають права самовільно піднімати ціну на ТМ. 
Отже, якщо ви зустрінете продавця, який продає марку за завищеною ціною і на ваше справедливе зауваження, що ціна має бути 18(20) грн., відповідає, наприклад, що "подорожчали транспортні витрати" - сміливо кажіть йому, що це брехня, зателефонуйте нам на один з гарячих номерів +38 097 749 26 84 або +38 050 371 46 74 і запропонуйте продавцеві побалакати прямо з керівництвом проекту ТМ.
Просимо обов'язково скаржитись нам на такі випадки.
Виняток: це односторонні ТМ, що продаються на точках, які належать до організації "Замки Тернопілля" (замки у Збаражі, Вишнівці, Теребовлі тощо). Це комунальне підприємство, для якого діють високі податки, тому ніяк не виходить встановити ціну нижче 20 грн.


Правила колекціонування ТМ

ПОДІЛ НА ДЕСЯТКИ
Як ви побачите у каталозі ТМ-місць, всі туристичні марки поділяються на десятки – так, по десять, вони відображаються й на сторінках каталогу. Кожна десятка має свій номер, наприклад, десятка №7 містить ТМ з номерами з 61 по 70. 
В одній десятці завжди зібрані ТМ тільки з однієї адміністративної області України або міста (Київ, Львів). Одній області (містам Києву і Львову) може відповідати одна або декілька десяток. Так, Івано-Франківська область на сьогодні має 3 десятки (№№ 11, 26 і 37), у майбутньому по мірі потреби будуть додані наступні.

ПРЕМІАЛЬНА ТМ ДЛЯ КОЖНОЇ ДЕСЯТКИ
Десятка вважається повною, якщо у ній вже є 10 діючих ТМ-місць, тобто всі ці туристичні марки вже є у продажу. Для кожної повної десятки ми виготовляємо преміальну ТМ (скорочено ПТМ), яку неможливо купити. Як тему для ПТМ ми обрали втрачені протягом ХХ ст. архітектурні пам'ятки – аби люди пам'ятали про їхню сумну долю. 

ЯК ПРИДБАТИ ТМ
Подорожуючи, ви поступово купуєте ТМ до своєї колекції. Згідно правил проекту, ви можете придбати ті ТМ, які вам не вдалося купити на місці, або ж ви побували там раніше, коли ТМ ще не існувало, поштою, надіславши на мейл info@turystycni-marky.com.ua фотопідтвердження того, що ви відвідали дане ТМ-місце (ваше фото звідти, вхідний квиток або інш.) 

ЯКЩО ВИ ЗІБРАЛИ ВСІ ДЕСЯТЬ ТМ З ОДНІЄЇ ДЕСЯТКИ
Якщо вам вдалося це зробити – наприклад, зібрати всі ТМ з номерами від 11 до 20, - відріжте від їхніх паперових купонів відрізні частини (синьо-жовтого кольору, з нанесеним номером даної ТМ) і напишіть нам на адресу info@turystycni-marky.com.ua , щоб домовитись про спосіб їх поштової пересилки. Коли ми отримаємо ці відрізні частини, то натоміть надішлемо вам преміальну ТМ, що відповідає даній десятці (у згаданому прикладі – ПТМ №20), яку ви додасте її до своєї збірки.ЯКЩО ДО ПОВНОЇ ДЕСЯТКИ БРАКУЄ ОДНІЄЇ ТМ
У цьому випадку ви можете замінити її так званим "джокером". Роль "джокерів" грають фестивальні і ювілейні ТМ. Отже, ви можете надіслати нам купони від ТМ №№11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, а замість ТМ №18, якої вам бракувало, додати купон від будь-якої ювілейної або фестивальної ТМ, що у вас є.


Яку користь приносять ТМ:
По-перше, це втіха для туристів - приємні, некитайські (!), автентичні сувеніри, що додають звичайним подорожам азарту "полювання на трофеї". І є, чим потім вдома похвалитися перед друзями: "Лише подивіться, де я побував!" :-) Сподіваємось також, що додатковим елементом гри є можливість отримати преміальні марки за зібрані десятки ТМ та вибороти призи у різноманітних конкурсах, які ми регулярно проводимо, наприклад, хто першим у сезоні назбирає 50, 100 ТМ, або за зібрані десять ТМ з категорії "Дерев'яна архітектура", або за краще фото з туристичною маркою у кадрі.

По-друге, проект ТМ допомагає у популяризації маловідомих пам'яток. Нам часто приходять листи з подяками від мандрівників, які дізналися про ту чи іншу з них саме з нашого сайту і відвідали її. Для чеських туристів, які зазвичай знайомі лише з кількома пам'ятками на Закарпатті, сайт ТМ взагалі став "туристичною енциклопедією" України. 
А що більше розголосу, то важче владі "забути" про пам'ятку, яка перебуває у скрутному становищі. Якщо до неї приїздять туристи, а потім публікують свої відгуки, залучають пресу, то її шанси на порятунок збільшуються. І місцеві люди, і місцева адміністрація починають іншими очима дивитися на покинуту церкву або напівзруйнований палац, які вони вважали нікому не потрібними.

Як сайт ТМ допомагає планувати подорожі: 
Навіть ті мандрівники, які не колекціонують ТМ, можуть користуватися нашим каталогом ТМ-місць, де зібрано величезний масив практичної інформації про туристичні об'єкти - з їхніми фотографіями, описами, графіком роботи, контактною інформацією, GPS координатами тощо. Це допомагає оптимізувати маршрут і  домовитись про відвідання навіть тих об'єктів, що 90% часу стоять зачинені. Маючи потрібний номер телефону, ви можете  заздалегідь подзвонити, наприклад, настоятелю храму й домовитись про час свого приїзду. Для багатьох ТМ-місць наведено контакти місцевих екскурсоводів, краєзнавців, з якими можна домовитись про індивідуальні екскурсії.

Наши коллекции ТМ:

ViX (3 ТМ)
23. Замок, XIII-XVIII ст. - Олесько
141. Дендропарк "Олександрія"
225. Свято-Успенська Унівська Лавра
327. Аптека - музей * Львів

Syom (34 ТМ)
2. Мукачевский замок - Паланок
6. Закарпатский музей народной архитектуры и быта
8. Озеро Синевир - Морское око
66. Водопад Шипит - Закарпатье
70. Синагога, 1904 - Ужгород
91. Теребле-Рицкая гидроэлектростанция - 1949-1955
92. Дворец баронов Перени, XIV-XVIII век - Виноградов
96. Ужгородский замок
97. Дворец Шенборнов, 1890-1895 - Чинадиево
112. Михайловский Златоверхий монастырь, памятник княгине Ольге - Киев
121. Скансен "Старое село" - Колочава
122. Кафедра и резиденция епископов, XVII-XVIII в. - Ужгород
138. Оборонный храм, XIV-XV в. - Хуст
141. Дендропарк "Александрия" - Белая Церковь
151. Крепость, XI-XIX в. - Каменец-Подольский
154. Кафедральный костел и минарет - Каменец-Подольский
263. Дендропарк, XIX в., краеведческий музей - Тростянец
267. Пятницкая церковь, XII в. - Чернигов
269. Дворец гетмана К.Г. Розумовского - 1799-1803 - Батурин
270. Дворцово-парковый ансамбль, кон. XVII-нач. XX в. - Качановка
282. Батуринская цитадель
300. София Киевская
312. Спасо-Преображенский собор, XI в. - Чернигов
321. Ратуша - Львов
322. Ресторан-музей "Гасова лямпа" - Львов
324. Городской арсенал, XVI в. - Музей "Арсенал" - Львов
325. Дворец Потоцких - Львов
328. Железнодорожный вокзал, 1904 - Львов
342. Армянский кафедральный собор, 1363 - Львов
343. Пороховая башня, 1554 - Львов
351. Дом Корнякта, 1580, Итальянский дворик, XVII в. - Львов
353. Львовская опера, 1900
354. Собор Святого Юра, XVIII в. - Львов
371. Палацово-парковий комплекс - Шарівка
372. Покровський монастир, XVII-XIX ст. - Харків
374. Благовіщенський кафедральний собор, 1888-1901 - Харків
375. Будинок Держпрому, 1925-1928 - Харків
376. Національний музей Г. С. Сковороди - Сковородинівка
377. Пам'ятник Т.Г.Шевченку, 1935 - Харків
379. Успенський собор, 1771-1777, Дзвіниця, 1821-1844. Будинок органної музики - Харків
380. Альтанка-фонтан "Дзеркальний струмінь", 1947 - Харків
421. Заповедник "Поле "Полтавской битвы"

bugor (1 ТМ)
23. Замок, XIII-XVIII ст. - Олесько
141. Дендропарк "Олександрія"
225. Свято-Успенська Унівська Лавра

wali303 (14 ТМ)
23. Замок, XIII-XVIII ст. - Олесько
121. Скансен "Старе Село" - Колочава
141. Дендропарк "Олександрія"
225. Свято-Успенська Унівська Лавра
321. Ратуша * Львів
322. Ресторація - музей "Гасова лямпа" * Львів
326. Храм св. Ольги і Єлизавети * Львів
327. Аптека - музей * Львів
328. Залізничний вокзал, 1904 * Львів
341. Палаццо Бандінеллі + Чорна кам'яниця * Львів
351. Кам'яниця Корнякта + Італійське подвір'я * Львів
353. Львівська Опера, 1900 * Львів
352. Домініканський собор, XVIII ст. * Львів
371. Палацово-парковий комплекс - Шарівка
372. Покровський монастир, XVII-XIX ст. - Харків
374. Благовіщенський кафедральний собор, 1888-1901 - Харків
375. Будинок Держпрому, 1925-1928 - Харків
376. Національний музей Г. С. Сковороди - Сковородинівка
377. Пам'ятник Т.Г.Шевченку, 1935 - Харків
379. Успенський собор, 1771-1777, Дзвіниця, 1821-1844. Будинок органної музики - Харків
380. Альтанка-фонтан "Дзеркальний струмінь", 1947 - Харків
421. Заповідник "Поле Полтавської битви"
Сообщение отредактировал ViX - Воскресенье, 02.09.12, 14:53
 
ViXДата: Четверг, 09.08.12, 09:54 | Сообщение # 2
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 3970
Замечания: 0%
Статус: Offline
На "Туристичні марки" меня недавно "подсадил" Валид, предложив в походах по возможности их приобретать.
Итак, в крайнем велопоходе в парке "Александрия" мы обнаружили такие ТМ, и сразу же приобрели их, таким образом открыв сбор своей коллекции.
В первом сообщении этой темы будет добавлен список велополтавчан-коллекционеров "Туристичних марок" с указанием текущей их коллекции по номерам ТМ.
Те, у кого уже есть такие ТМ, отпишитесь о их номерах и названии, дабы я добавил вас в список.
Присоединяйтесь к коллекционированию! Это ведь даёт дополнительный интерес к путешествиям по Украине.
 
SyomДата: Четверг, 09.08.12, 10:09 | Сообщение # 3
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 4199
Замечания: 0%
Статус: Offline
У меня пока одна № 0141 smile


Велосипедом до Європи
 
froguzДата: Четверг, 09.08.12, 11:25 | Сообщение # 4
Группа: Проверенные
Сообщений: 285
Замечания: 0%
Статус: Offline
музей полтавской битвы скоро ждет наплыв желающих купить марки.
 
SyomДата: Четверг, 09.08.12, 11:46 | Сообщение # 5
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 4199
Замечания: 0%
Статус: Offline
froguz, ага smile я туда собираюсь smile


Велосипедом до Європи
 
KetДата: Четверг, 09.08.12, 13:29 | Сообщение # 6
Группа: Проверенные
Сообщений: 2066
Замечания: 0%
Статус: Offline
Прикольно.
Я тоже такое хочу smile


Живи активно, думай позитивно!
 
ViXДата: Четверг, 09.08.12, 15:00 | Сообщение # 7
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 3970
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (froguz)
музей полтавской битвы скоро ждет наплыв желающих купить марки

чем не повод устроить покатушку в музей с посещением и заказать на всех экскурсию?! Я единственный раз там был в школьные годы (в третьем классе), потому ничего не помню. Лично мне интересно было бы съездить. Да еще и велопарковку наконец-то по назначению использовали бы biggrin
 
SyomДата: Четверг, 09.08.12, 15:14 | Сообщение # 8
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 4199
Замечания: 0%
Статус: Offline
ViX, на День независимости там проходят бесплатные экскурсии. в 2010 году был на такой.
НО Я НЕ ДОЖДУСЬ ДНЯ НЕЗАВИСИМОСТИ - ЕДУ ЗАВТРА ! smileВелосипедом до Європи
 
froguzДата: Четверг, 09.08.12, 17:25 | Сообщение # 9
Группа: Проверенные
Сообщений: 285
Замечания: 0%
Статус: Offline
Вот еще почитал момент на их сайте, что можно им скидывать инфу про потенциальные места для их марок. У нас куча мест, тот же Краеведческий, Монастырь и тп. Но представляя тот контингент, который там работает не особо верится в успех успешного окончания дела в виде новой марки в числе полтавской области.
 
bugor_oldДата: Пятница, 10.08.12, 05:50 | Сообщение # 10
Группа: Проверенные
Сообщений: 271
Замечания: 0%
Статус: Offline
У меня тоже одна №141 (Дендропарк "Олександрія") .

 
wali303Дата: Пятница, 10.08.12, 08:57 | Сообщение # 11
Группа: Проверенные
Сообщений: 461
Замечания: 0%
Статус: Offline
У меня 3 biggrin
121. Скансен "Старе Село" - Колочава
141. Дендропарк "Олександрія"
421. Заповідник
 
ViXДата: Пятница, 10.08.12, 09:27 | Сообщение # 12
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 3970
Замечания: 0%
Статус: Offline
Будем в воскресенье во Львове - можно будет попробовать собрать одну "десятку".
 
KetДата: Пятница, 10.08.12, 09:47 | Сообщение # 13
Группа: Проверенные
Сообщений: 2066
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (Syom)
НО Я НЕ ДОЖДУСЬ ДНЯ НЕЗАВИСИМОСТИ - ЕДУ ЗАВТРА !

во сколько?


Живи активно, думай позитивно!
 
SyomДата: Пятница, 10.08.12, 09:55 | Сообщение # 14
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 4199
Замечания: 0%
Статус: Offline
Ket,Да хоть сейчас!


Велосипедом до Європи
 
SyomДата: Пятница, 10.08.12, 17:59 | Сообщение # 15
Группа: Субмодераторы
Сообщений: 4199
Замечания: 0%
Статус: Offline
У меня +421! Продается в здании музея Полтавской битвы. Цена 18 грн!


Велосипедом до Європи
 
Форум » Разное (хобби, флейм...) » Другие увлечения » Туристичні марки (Україна)
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2020 Хостинг от uCoz