2013.04.28 /воскресенье/ - Белики-Полтава - Форум
БЫСТРЕЕ ВЕТРА ПОЛТАВСКАЯ ВЕЛОЖИЗНЬ Пятница, 14.12.18, 15:50
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
Все, кто только зарегистрировался и хочет общаться на форуме, перейдите, пожалуйста, по этой ссылке! -------------

Полтавский канал для взаимопомощи и общения на дорогах • Для рации: LPD 69 канал (434.775 МГц) • Для смартфона: Zello-канал «Полтава велосипедная»
[ Новые сообщения форума · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Архив - только для чтения
Модератор форума: XSergeyX, casp, SanYA, ViX  
Форум » Велофорум » Покатухи (однодневки) » Покатухи (архив) » 2013.04.28 /воскресенье/ - Белики-Полтава (с разведыванием информации о роднике возле речки в с. Белики)
2013.04.28 /воскресенье/ - Белики-Полтава
asaДата: Суббота, 27.04.13, 17:32 | Сообщение # 1
Замечания: 0%
Статус: Offline
Дата: 28.04.2013 года, воскресенье
Время сбора: 8-50
Место сбора: возле пригородных касс на Южном вокзале
Тип покатушки: матрасно-разведывательно-приключенческая.
Маршрут: Белики, родник в том же селе, далее по берегу речки и близлежащим селам в сторону Полтавы
Покрытие: асфальт/грунт 10/90
Расстояние: 70-80 км
Средняя скорость: 15 км/час
Продолжительность покатухи: предположительно около 7 часов включая время в поезде и перекусы
Брать с собой: исправную технику, ремкомплект, воду запасную камеру или латки, еду для перекуса
Максимальное количество участников: не ограничено, НО!!! так как вода с полей еще не сошла полностью, возможны варианты изменения(удлиннения маршрута) или переходы по воде, плюс большая часть маршрута будет проходить по грунтам, состояние которых не всегда известно, ноэтому подготовка участников должна быть соответствующей

основная цель покатушки - конечно же по катать, но так как у нас разведывательно-любопытственная покатуха, желательно узнать хоть какую-либо информацию о роднике среди леса возле речки, ибо в интернете на эту тему найти ничего не удалось.
В раене Новых Санжар, думаю, не плохо бы устроить небольшой перекус, вполне вероятен заезд в какую-либо кафешку (по желанию), но не факт.

ВНИМАНИЕ!!! Организатора покатушки, то есть меня, на месте старта НЕ БУДЕТ!, поэтому, желающим необходимо САМОСТОЯТЕЛЬНО купить билеты на поезд N 6533 - Полтава(Ю)-Кременчуг до ст. Лещиновка, где я всех буду уже ждать в 10-30, тоесть момент прибытия поезда на станцию.
Согласно расписания поезд отправляется в 9-05 с Южного вокзала, просьба не опаздывать, чтобы успеть купить билеты
И еще! так как меня на месте старта не будет, думаю, все уже не маленькие, чтобы цивилизовано и самостоятельно добраться до места назначения.
вроде все, если кому что не ясно или есть дополнительные вопросы - не стесняйтесь, задавайте их по телефону! Мои контактные телефоны 0679420646 и 0508370675 - Саня (Шаман)

ВтордДата: Суббота, 27.04.13, 17:44 | Сообщение # 2
Цитата (asa)
желательно узнать хоть какую-либо информацию о роднике среди леса возле речки, ибо в интернете на эту тему найти ничего не удалось.

Наверное мы к вам подъедем.Место с родником покажем и прокатимся с вами .Езжайте до станции Бутенки и мы покажем около двадцати родников.

asaДата: Суббота, 27.04.13, 18:08 | Сообщение # 3
будем рады видеть!
Цитата (Вторд)
Езжайте до станции Бутенки и мы покажем около двадцати родников.

посмотрим по желанию компании, но пока интересует родник в виде льва, который совсем недалеко от самого села
если имеется хоть какая-то информация - буду очень благодарен!
видел как туда приездают машинами за водой, и возможно не из далека, потому и заинтересовало его происхождение, кем создан, сколько лет....

Сообщение отредактировал asa - Суббота, 27.04.13, 18:11

Romio_TravelerДата: Суббота, 27.04.13, 18:26 | Сообщение # 4
asa, родник по сути он в самом селе))) Езжайте по дороге вдоль реки и выедете на село Забридки, а оно мимо-ходом в Новые Санжары перетикает... там 8 км всего лишь))) потом можете или через Кунцево, Старые Санжары, Сапожино, Буланово или в Новых Санжарах свернуть в сторну Малой Перещепины и через Великое Болто (тут асфальт и мало машин)

ВтордДата: Суббота, 27.04.13, 18:57 | Сообщение # 5
Цитата (asa)
но пока интересует родник в виде льва, который совсем недалеко от самого села

Бываем там часто,но вода полезнее и вкуснее в Кобелякских родниках.)))

asaДата: Воскресенье, 28.04.13, 00:38 | Сообщение # 6
и до Кобеляк доберемся, но не все сразу))) куда потом организовывать покатухи если все сразу разведать???

trogvarsДата: Вторник, 30.04.13, 04:01 | Сообщение # 7
а ось нарешті звіт про покатушку!

Покатушка на Білики вийшла взагалі не такою як очікувалося, чи то через кількість учасників (2 чоловік), чи то через зустріч нашої , як пізніше виявилося, спільної знайомої, чи ще якась хз-причина не важливо. Хочу поділитися своїми враженнями, а їх ого скільки!) Почалось все зранку, як завжди вчасно проснутися мені не вдолося((( тим не менше на потяг встигла!). Вибрала місце де найменше людей, шоб причепити свій вел, сіла, ще спросоння спостерігаючи невдоволене обличчя тітоньки яка сиділа навпроти «отієї байди» (як мені тоді здавалося вона думає про мій велосипед, який висів в неї перед обличчям. Несподівано в вагон заходить Соня( спільна знайома), дорога по веселішала), як пізніше виявилося, прямує вона теж в Білики, не приховуючи свою радість поділилася з нею метою відвідування цієї місцевості, а саме дізнатися походження джерела з левом, на шо вона відповіла, що жив там колись пан Ліщина, і на тому місці був у нього маєток, і все що залишилося тільки джерело, ніякого тобі екшену, ну це так, якщо коротко. Але цікавості від того менше не стало).Приїхали. Шаман, як і обіцяв, чекав на місці. Оскільки бажаючих з нами поїхати більше не виявилося( ми вирішили провести Соню додому. По дорозі вона нам розповіла шо в Біликах є музей, і мені одразу ж захотілося його відвідати (адже не в кожному районному центрі є музей, а тут прямо в селі)але працює тіко в будні дні sad , та як виявилося цю проблемку можна вирішити cool , декілька телефонних дзвінків, і ми вже в Білицькому народному музеї))).

виявляється серед вихідців із цього села і знаменитостей не мало, ось одна із них

але не тільки знаменитостями відомі ці місця! тут робили колись відому на всю Україну (а можливо і за її межами молококонервну продукцію biggrin

Нажаль цей завод зараз не працює...

а ось так мабудь у баченні художника виглядала фортеця, яка стояла на самісінькій вершині села

в музеї нам сказали, що якщо обшукати схили, то можна знайти там залишки її фундаменту. Також ходять чутки що під фортецею була досить розгалужена система підземних ходів, але всі можливі входи замуровані і навіть людей які могли б хоч щось показати зараз уже дуже важко знайти.

Ще трохи мандруючи Біликами,

їдемо до джерела.

По дорозі нас інтригували то, сходи посеред лісу (хоч і розвалені)

то ще якісь частини

як ми думали, маєтку. Місцеві говорять що то залишки «туб санаторію» , та навряд чи він був побудований з цього кирпича,

всетаки маєток, хто зна….
Ось і джерело

дійсно, така краса посеред лісу! Набрали води сфотографувалися, кинула 10 коп. щоб обов’язково приїхати ще).

Далі їдемо до дійсних так званих воріт "маєтку" / "туб санаторію" який був зведений ще в довоєнні часи, а ось шо від нього залишилось.

Надивившись всіх «визначних» місць Білицького (краю), їдемо до річки шоб перекусити.

Далі, оглядаючи місцеві краєвиди,

прямуємо через С. Санжари, Сапожино, В. Тростянець, ось і Полтава УРА!!!

Загальні враження про Білики склалися позитивні, охайне, тихе селице, з усією найнеобхіднішою інфраструктурою.

Детальнішу інформацію про це село можна знайти в вікіпедії за посиланням
http://uk.wikipedia.org/wiki/Білики_(смт)

Сообщение отредактировал trogvars - Среда, 01.05.13, 13:04

SyomДата: Вторник, 30.04.13, 07:39 | Сообщение # 8
trogvars, Молодец! Отличный отчетик! Я думаю его можно смело выложить как отдельную тему в "Отчеты".

Сам там не был - теперь хочу еще больше smile

Велосипедом до Європи

asaДата: Вторник, 30.04.13, 13:21 | Сообщение # 9
ну от! Нарешті і я добрався до компа!
додам іще пару рядків до вище написаного

покатушка завершилась, було лише два учасники, але може то і на краще, бо інакше навряд чи ми би по бували там, де нам вдалося по бувати!
Виїхав я рано вранці разом зі своєю мамою (поїздом що їде о 7-20)... Так було потрібно, бо були деякі справи в Біликах (думаю всі зрозуміють які, якщо скажу що на носі релігійні свята, а у мене там поховані родичі).

По приїзду одразу ж пішли до однієї знайомої щоб привітатись та поговорити про їх всякі хороші/погані новини (це я про свою маму). Тим часом згадавши що ця наша знайома раніше працювала в бібліотеці запитав її про те саме джерело, але відповісти вона не встигла, тому що поряд проходила жіночка і почувши моє питання встрягла в розмову і повідомила що джерело те дуже давнє, і що зробили із нього лева уже пізніше, десь в радянські часи. На місці цього джерела колись стояв маєток пана Ліщини, далі, в часи радянської влади із нього влаштували туб диспансер, а під час війни (та й після неї уже місцевими вандалами) його розвалили/розбомбили так, що залишились тільки ворота на вході і це джерельце. Ворота, як виявилсь пізніше, в дуже занедбаному стані, але всеодно дивлячись на них мозок домальовує всю ту красу якою була наділена ця споруда. Поговоривши, відправились по справах, закінчивши які, як і обіцяв, приїхав на станцію з нетерпінням чекаючи потенційних супутників, бо в темі жодного бажаючого із Полтави виявлено не було. Хоча попередньо, ще коли спонтанно зароджувалась ця ідея, на покатушку погодилась Таня trogvars, і я знав що як мінімум нас буде двоє.
так і вийшло, коли прибув потяг, і натовп трохи розійшовся побачив лише Таню, яка махала мені рукою стоячи біля якоїсь дівчини. Підїзжаю, бачу що якимось дивом вона розмовляє із моєю знайомою із с Білики, а та жіночка, до якої ми вранці заходили - її мама... Дивно! Єдині люди яких я добре знаю в тому селі виявились нашими спільними знайомими і ще більшим дивом вони зустрілися в потязі в одному вагоні.
Так як більше бажаючих проїхати маршрут не було, ми вирішили не поспішати і пішли провести нашу знайому із великою сумкою до її дому, попутно слухаючи те, що вона знає про ціль нашої поїздки, і тут, на наше щастя вона зробила помилку сказавши що в селі є музей в якому можна ознайомитись із історією села. Таня звісно закричала що хоче в нього попасти, а мені стало соромно, що це батьківщина мого батька і кожні літні канікули в школі я проводив там, а про музей не знав...
Але була одна проблема... саме в цей день музей закритий (ми то приїхали в неділю).
Якимось дивним чином ця наша знайома набираючи на телефоні то маму, то, здається ще когось, домовилась про те, що заради нас музей відкриють, і його таки відкрили)))
Привітна жіночка розповіла нам ще купу цікавого, показала фотки, розповіла про те, що поряд колись давно була фортеця від якої зараз і фундамент знайти важко, показала деякі старовинні речіі (найбілше вразив старовинний верстат для плетіння коврів повністю зроблений їз дерева без єдиного гвіздка а потім довго відмовлялась від невеличкого презенту у вигляді шоколадки.
Розпрощавшись із нею поїхали селом роздивитися навколо. Проїхали по центральних вулицях, заїхали в колишній парк атракціонів, від якого зараз залишилась тільки сцена і футбольне поле поряд і все ж таки поїхали по раніше наміченому маршруту. Довго їхати не довелось, 5 хвилин і ми біля мосту який у Велику Вітчизняну був підірваний, ще 10-15 хвилин — і ми уже біля джерела.
Виявилось що воно має досить велику популярність, там на той момент вотографувалась компанія дівчат (думаю місцевих). Ми ж зробивши пару фоток і набравши повні пляшки джерельної води розпитали їх як знайти ворота і поїхали на їх пошуки. Варто зазначити що на місці де зараз ліс всюди були уламки дуже старої цегли (такої ніде більше не бачив) і навіть знайшлись якісь сходи, думаю вони мали вести в будинок що стояв на місці теперішнього лісу. Знайшли уже не раз згадані за цей день ворота, зробили пару фоток і поїхали далі. На кожному кроці з”являлись якісь об”єкти які нам хотілось сфотографувати, і де б ми не зупинялись, якимось двиним чином нас постійно наздоганяли ці три дівчини яких ми зустріли біля джерела.
На цьому найпізнавальніша частина нашої покатушки/укатушки закінчилась і далі уже більше крутили педалі щоб встигнути уже хоча б до темна в Полтаву. Із цікавостей на шляху — можна зазначити дивовижну чистоту і благоустрій в с. Нові Санжари, невеличку переправу по воді і звісно ж деякі блукання по заболоченій місцевості в районі Старих Санжар. Вийшли по стажці яку протоптали кабани. Всюди було видно їх сліди та перепахану ними землю, мабудь шукали якісь їстівні корінці...
пригоди на болоті остаточно нас вибили із графіка та сил, після чого слово “укатушка” стало актуальним в нашому лексиконі.

корчмар_з_ОкінавиДата: Вторник, 30.04.13, 14:25 | Сообщение # 10
asa, gps трек не писали?

asaДата: Вторник, 30.04.13, 14:31 | Сообщение # 11
Цитата (корчмар_з_Окінави)
gps трек не писали?

не писали, та й в принципі немає для чого. подібні треки десь уже були у мене, якщо є якісь питання щодо розташування цих об"єктів, можу знайти координати

Форум » Велофорум » Покатухи (однодневки) » Покатухи (архив) » 2013.04.28 /воскресенье/ - Белики-Полтава (с разведыванием информации о роднике возле речки в с. Белики)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2018 Хостинг от uCoz